Technologia


PŁYTA FUNDAMENTOWA

Nasze domy stawiamy na płytach fundamentowych wykonanych z odpowiednio zagęszczonych podsypek piaskowych, zapewniających budynkom stabilne usytuowanie. Sposób wykonania płyty fundamentowej przebiega w precyzyjnie określonej kolejności, dzięki czemu mamy pewność, że każdy kolejny etap budowy jest całkowicie zgodny ze sztuką budowlaną.

  1. Usunięcie z placu budowy, biologicznie żywej części ziemi, tak zwanego „humusu”, wybranie warstw spodnich, nienośnych oraz zasypanie i zagęszczenie podłoża.
  2. Wykonanie spodniej izolacji cieplnej przy wykorzystaniu stryroduru 10 cm, na którą nanoszona jest folia izolacyjna.
  3. Zbrojenie płyty- położenie siatki (na dole oraz górze płyty) oraz wieńców, do których zostanie ona włożona.
  4. Betonowanie płyty- wylanie warstwy 20-25 cm betonu B25. Na takim fundamencie można również bez przeszkód wybudować dom murowany. Potwierdzają to obliczenia konstruktorów oraz pomiary zagęszczenia gruntu, wykonywane na naszych budowach.

Na takim fundamencie można również bez przeszkód wybudować dom murowany. Potwierdzają to obliczenia konstruktorów oraz pomiary zagęszczenia gruntu, wykonywane na naszych budowach.

KONSTRUKCJA BUDYNKU - PREFABRYKACJA NA HALI
I MONTAŻ BUDOWLANY

KONSTRUKCJA I PREFABRYKACJA NA HALI

Na hali produkcyjnej powstają nasze prefabrykowane konstrukcje. Tutaj tworzymy projekty warsztatowe, magazynujemy drewno kupowane na skład, a następnie docinamy i montujemy je w elementy ścian lub stropów. Prefabrykujemy obróbki blacharskie oraz elementy stolarskie naszych prac. Pozwala to nam na znaczne skrócenie cyklu na placu budowy, zmniejszając również ryzyko powstawania przerw w pracach budowlanych.

Wykonane półfabrykaty konstrukcyjne przewozimy na plac budowy w zakrytych samochodach transportowych z HDS.

ELEWACJA

Do budowy naszych domów wykorzystujemy naturalne i ekologiczne materiały. Należy do nich nie tylko drewno, ale także wełna, którą wykorzystujemy zarówno do wypełnienia ścian konstrukcyjnych jak i ocieplenia zewnętrznego budynku.

Standardowo pierwszą warstwę elewacji naszych budynków tworzy wełna fasadowa o grubości 15 cm, która następnie wykańczana jest klejem z siatką oraz pokrywana tynkiem silikonowym w kolorze wybranym przez klienta.

Oczywiście na życzenie klienta, istnieje możliwość zmiany aranżacji elewacji i wykonania jej z dowolnego innego materiału.

MONTAŻ KONSTRUKCJI NA PLACU BUDOWY

Od chwili przywiezienia konstrukcji szkieletowej na plac budowy, czas do powstania stanu surowego otwartego wynosi zaledwie tydzień!

Montaż rozpoczyna się od zaizolowania i przymocowania drewnianych belek (tzw. podwalin) do płyty fundamentowej za pomocą kotw rozporowych. Na nich stawiane są ściany konstrukcji, a następnie rozpoczyna się proces budowy stropu. Belki stropowe przykrywane są specjalną folią akustyczną, na których położone zostają płyty OSB-3 lub MFP.

Po wykonaniu tych czynności przystępujemy do budowy ścian szczytowych oraz więźby dachowej wraz z pokryciem dachu.

Na ścianach zewnętrznych montujemy gipsowo- włóknową płytę FERMACELL, zapewniających odpowiednie odprowadzenie pary wodnej z konstrukcji.

W trakcie prac konstrukcyjnych zostają wymurowane kominy spalinowe i wentylacyjne przewidziane w projekcie.


STOLARKA OKIENNA I DRZWIOWA

W naszych domach stosujemy okna 3-szybowe PCV uchylno-rozwierne, w kolorze wybranym przez Klienta (od wewnątrz w standardzie – kolor biały). Ponadto, na życzenie klienta, możliwe jest również zamontowanie okien przesuwnych oraz rolet. Parapety zewnętrzne wykonane są z blachy powlekanej, w kolorze dopasowanym do kolorystyki okien. W wewnątrz budynku montowane są parapety drewniane. W standardzie wykonujemy również montaż drzwi zewnętrznych, wybranych przez Klienta z dostępnej u nas palety modeli.


WYKOŃCZENIE WNĘTRZ

Następnym etapem prac budowlanych jest wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, ogrzewania podłogowego oraz w przypadku domów piętrowych – instalacji pod kaloryfery.

Montaż ogrzewania podłogowego na parterze rozpoczyna się wyłożeniem folii izolacyjnej i położenia styropian EPS 10 cm. Następnym krokiem, jest złożenie całej instalacji ogrzewania podłogowego oraz wykończenie montażu wylewką betonową, o grubości 6-8 cm.

Po zakończeniu tych prac przystępujemy do montażu wełny mineralnej. W ścianach działowych (nośnych) oraz między słupami (jako ocieplenie) używamy wełny o grubości 15 cm.

Strop oraz przestrzeń wzdłuż krokwi dachowych wypełniana jest wartwą 25 cm.

Kolejnym etapem jest dokładny montaż folii paroizolacyjnej.

Wreszcie następuje montaż rusztu izolacyjnego, który w naszej technologii wykonywany jest za pomocą profili aluminiowych. Na tak przygotowanych ścianach, elektryk może zamontować instalację elektryczną.

Całość zostaje przykryta płytami GK, dopasowanymi do każdego pomieszczenia domu, których cała powierzchnia zostaje dokładnie szpachlowana, wygładzona i przygotowana pod prace malarskie.


WYKOŃCZENIE ,,POD KLUCZ”

Na życzenie klienta, istnieje możliwość rozszerzenie zakresu realizowanych prac wykończeniowych do wersji pod klucz.

Specjalnie w tym celu, w pierwszej kolejności, zostaje przygotowany projekt aranżacji wnętrza, uwzględniający gust, budżet oraz oczekiwania klienta.

Po jego akceptacji, nasz zespół, wykończy całość inwestycji, przenosząc zaprojektowaną przestrzeń wprost do Twojego nowego domu.

ZADZWOŃ DO NAS!